Як ми справляємося з неприємними спогадами і травматичними подіями в нашому житті? Американські вчені використовували сканування мозку, щоб дізнатися відповідь на це питання ...
Експерти з університету Каліфорнії, США, показували волонтерам емоційно наповнені фотографії, а потім, через кілька годин показували їх знову, скануючи при цьому їх мозок. Половині волонтерів дозволили подрімати кілька годин між експериментами.
У результаті виявилося, що у людей, яким вдавалося поспати, знижувалася активність у відділах мозку, що відповідають за емоції. В областях мозку, пов'язаних з раціональним мисленням, активність, навпаки, підвищувалася. У тих, хто не спав, повторний показ фотографій викликав набагато сильніші емоції. Таким чином, сон, і, особливо, його швидка фаза, відіграють особливу роль в обробці спогадів.
«Під час фази швидкого сну у нас в мозку знижується рівень норадреналіну - речовини, пов'язаної зі стресом. Перероблений в такому і безпечному з нейрохімічної точки зору середовищі, негативний досвід пом'якшується і викликає у нас менше емоцій », - пояснюють учені. Можливо, саме тому вранці ми відчуваємо себе краще і готові ефективніше боротися з неприємностями.