Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Політика для фасаду або навіщо Житомиру Wi-Fi в трамваї
 
25-10-2012, 01:54  Суспільство

Політика для фасаду або навіщо Житомиру Wi-Fi в трамваї

 
Очевидно, в бюджеті Житомира дійсно з'явилися зайві гроші. Інакше, мер Житомира не став би так сміливо заявляти про плани реконструкції центральної вулиці Житомира - пішохідної Михайлівській. За оцінками фахівців, повна реконструкція вулиці, де потрібно, в першу чергу міняти продірявилися комунікації, потягне до 15 мільйонів гривень.

'ПолітикаРоботи по реконструкції були законсервовані через великий обсяг робіт. Мабуть, тоді грошей не вистачало. Потрібно сказати, що за два роки з моменту приходу до влади Володимира Дебоя, реконструкція на вулиці дійсно проводилася, але стосувалася вона виключно будівлі мерії, вірніше, її внутрішньої частини: гранітні підлоги, кодові електронні замки між поверхами, турнікет при вході, нові вікна та двері ... Тріщини на будинку замазали, фасад пофарбували. На весь обсяг робіт з бюджету міста було витрачено не один мільйон гривень. Аргументи для початку процесу «покращення» життя в Житомирі саме з будівлі мерії у Володимира Михайловича були залізні: мовляв, не зустрічати ж іноземних інвесторів в старій будівлі міськради, адже, зустрічають по одягу ...

Ремонт в будівлі мерії закінчений відносно недавно, тепер можна зі спокійною совістю чекати інвесторів і, якщо вони приїдуть, вже можна не побоюватися вдарити обличчям в бруд.

Тепер, за планами мера, до кінця року потрібно звести на Михайлівській тематичні арки, поставити лавочки і замостити вулицю гранітною плиткою. Тоді і реконструкцію можна вважати закінченою. Обіцяний безкоштовний Wi-Fi в центрі Житомира додасть гарного настрою молоді, допоможе створити ілюзію європейського міста для всіх приїжджих і випадкових туристів. От тільки б не забули проектанти передбачити хоч один громадський туалет на Михайлівській, а то в старий водити туристів страшно і небезпечно, а мерія з пристойними і відремонтованими вбиральнями після 18.00 і у вихідні закрита.

До речі, про Wi-Fi. Володимир Михайлович обмовився, що з наступного року він буде і в громадському транспорті. І теж безкоштовний. Очевидно, що слава Вінниці, де з березня цього року безкоштовний Інтернет з'явився в п'яти з 120 трамваях, які курсують містом, не дає спокою міській владі. У травні з'явилася інформація, що Wi-Fi буде вже у всіх нових трамваях «Міражі», які були подаровані Вінниці швейцарцями.

Як відомо, фінансовий стан комунального підприємства муніципального транспорту в Житомирі залишає бажати кращого. Цілком можливо, що поява «халявного» Інтернету приверне в цей вид транспорту платоспроможне населення, а не тільки пенсіонерів-пільговиків, які їздять безкоштовно і, очевидно, в Wi-Fi не потребують. Не зрозуміло також, хто і за чиї гроші встановить обладнання для безкоштовного Інтернету ...

У комунальному господарстві Житомира стільки проблем, що ні грошей, ні мерського терміну не вистачить, щоб привести його у життєздатний стан. Тому влада і не заморочується - йдуть по шляху латання дірок у пожежному порядку, коли вже зволікання «смерті подібне» або загрожує серйозним соціальним вибухом.

Колись системний підхід у вирішенні проблем «комуналки» намагалася використовувати попередній мер Житомира Віра Шелудченко. Але перед виборами мерія вирішила відновити музичний фонтан на Соборній площі, вартістю близько трьох мільйонів бюджетних грошей. Житомиряни начебто і фонтану зраділи, але Шелудченко вдруге мером не стала. Їй цей фонтан досі згадують: незважаючи на тягу до прекрасного - проблеми відсутності води або ями на дорогах геть відбивають охоту милуватися веселкою в потоках води і релаксувати під шум фонтану.

До речі, свій фонтан є і у нинішнього мера Дебоя - він знаходиться на Михайлівській, в зоні реконструкції, так би мовити. Ще роки три тому влада зробила з нього сцену, де тепер під час свят іноді виступає самодіяльність. Поки не почалася «велика Михайлівська реконструкція», може варто відкласти її і вирішити, наприклад, проблему цілодобового водопостачання міста, хоча б холодною водою.

Лариса Бекета, блог на Житомир.info
Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!