У Житомирській обл. за результатами 627 перевірок в 2009 р. виявлені порушення фінансової дисципліни на 310 млн. грн.., повідомляє прес-служба Контрольно-ревізійного управління (КРУ) області.
Загальний обсяг охоплених ревізіями фінансових та матеріальних ресурсів за 2009 р. становить понад 5,8 млрд. грн. З 310 млн. грн.. виявлених порушень - порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, становлять 111,7 млн. грн.. (показник збільшився в 2 рази в порівнянні з 2008 р.). Крім того, виявлено інші порушення фінансової дисципліни на суму 164,3 млн. грн.. і втрати фінансових і матеріальних ресурсів, допущені внаслідок неефективних управлінських дій, у сумі 35,7 млн. грн. Вжитими заходами КРУ усунуто порушення фінансової дисципліни на загальну суму понад 121,9 млн. грн.
Утворення бурульок на козирках, карнизах будівель і проводах являє собою серйозну проблему для міського господарства та енергетики. Падіння з дахів будівель бурульок нерідко завдає травм перехожим , а іноді, на жаль, призводять і до летальних наслідків.
Під вагою бурульок можуть обриватися лінії електричного струму, ламатися конструкції будівель і споруд. Однією з важливих і досить простих заходів з видалення бурульок, є своєчасне збиття їх двірниками, промисловими альпіністами або іншими співробітниками житлово-комунальних господарств.
Основна небезпека бурульок для людського життя - падіння бурульок з дахів висотних будівель. Особливу небезпеку становить падіння на голову людини. Зазвичай таке явище може викликати сильний удар чи струс мозку. Чим більше вага бурульки і чим вище будинок, з якого вона впала, тим більша вірогідність і серйозність травми, аж до досить рідкісного смертельного результату.
Подейкують, що житомирські студенти не мають наміру миритися з рішенням Верховної Ради про перенесення місцевих виборів на невизначений час. Найбільш активні вже непогано заробили під час президентської виборчої компанії, та прагнуть «продовження банкету».
Перевірка більш ніж 9 тисяч курсуючих на Житомирщині маршруток показала, що майже 2 тисячі з них перевозять пасажирів з істотними порушеннями.
Оприлюднивши цю сумну статистику, територіальне управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті в області назвало найбільш типові і небезпечні порушення.
Серед них - управління маршрутками в нетверезому стані, їх технічна несправність, заблокованість аварійних виходів.
Житловий фонд України складає близько 10,1 млн. будинків загальною площею понад 1031,7 млн. квадратних метрів, у тому числі житлового фонду комунальної власності - 250 тис. будинків загальною площею 114 млн. квадратних метрів.
За останні роки, в результаті вкрай недостатнього фінансування капітального ремонту житлового фонду, технічний стан житла погіршився: кожен третій будинок потребує капітального або поточного ремонту.
До категорії зношених та аварійних будинків віднесено майже 53,6 тисяч будинків, загальною площею 4,8 млн. квадратних метрів, де постійно проживають понад 191 тисяча людей. Більше всього старого та аварійного житла в Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Харківській, Одеській, Чернівецький областях.