Вчені вивчили миючі засоби та косметику.
Вчені провели аналіз 25 найбільш часто використовуваних продуктів, насичених приємними ароматами. Серед них - пом'якшувачі тканини, засоби для миття посуду, дитячі шампуні, дезодоранти і засоби для чищення. Незважаючи на те, що багато хто з них рекламуються як натуральні і абсолютно безпечні для здоров'я, в них виявлено щонайменше 133 хімікатів. Кожен продукт містив, в середньому, 17 різновидів летючих речовин, при цьому реєструються тільки ті, що виділяються в значних обсягах. Про це повідомляє neboley.com.ua.
Що стосується побутової хімії, то, як з'ясували американські вчені, 24 хімікати в ній класифіковані законодавством США як небезпечні або токсичні. 11 з них є канцерогенами. Деякі небезпечні при будь-якому рівні впливу. Не випадково, що вони майже ніколи не вказуються на етикетках засобів, ховаючись під розпливчастими визначеннями на кшталт «пом'якшувачі», «ароматизатори», «ефірні олії». І не даремно третина американців скаржаться на головний біль, проблеми з диханням і інші неприємні симптоми при контакті з «ароматної» хімією.
«У світі комерції« натуральний »не означає« позбавлений синтетичних хімічних речовин », - нагадує автор дослідження Ганна Стейнеманн з Університету штату Вашингтон, -« Екологічно чистий »не означає« безпечний для здоров'я ». У цьому світі багато парадоксів і сюрпризів. Якби ці речовини виходили з вихлопної труби підприємства, їх викиди регулювалися б державними органами. А якщо вони перебувають у дезодоранту чи освіжувачі повітря, влада і світове співтовариство не турбуються ».
Помітної різниці між звичайними продуктами і тими, що рясніли «зеленим» маркуванням, виявлено не було. Більш того, всі «натуральні» продукти містили як мінімум 2 шкідливих речовини, третина - хоча б один канцероген.
Радиотехника Справочники Источники питания Автоэлектроника Зарядные устройства Советы радиолюбителю
Автоэлектроника, зарядные устройства, аккумуляторы,системы зажигания, охранные устройства схемы.
|