Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номера
 
1-05-2011, 22:45  Суспільство

Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номера

 
Таке питання часто задають покупці, яким пропонується придбати нерухомість, яка представляє собою домоволодіння. У поняття домоволодіння входить, як правило, житловий будинок з господарськими будівлями та земельна ділянка. Остання може бути розділений на дві частини - перша служить для обслуговування житлового будинку і господарських будівель, а друга частина це фактично город. Тим не менш, особливо в передмістях, городу може і не бути, але ділянка для обслуговування житлового будинку і господарських будівель є.

Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номераЗгідно зі ст. 377 Цивільного кодексу України (ЦКУ) розмір земельної ділянки та кадастровий номер є істотними умовами договору, який передбачає перехід права власності на земельну ділянку, що є предметом договору.

Не виключена та ситуація, що право власності на земельну ділянку підтверджується державним актом, виданим до 2002 року. У таких актах відсутній кадастровий номер. Таким чином, що б виконати вимоги ст. 337 ЦКУ власник повинен отримати відомості про кадастровому номері додатково.

Для повного розуміння необхідності зазначення в договорі кадастрового номера ще раз звернемо увагу, що це істотна умова договору.

Згідно зі ст. 638 ЦКУ договір вважається укладеним, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов. А до істотних умов належать і ті, які визначені законодавством для такого виду договорів. У нашому випадку істотна умова, яка повинна бути присутньою в договорі це кадастровий номер земельної ділянки.
Виходячи із суті питання, яке задають потенційні покупці, стає зрозумілим, що в окремих випадках хтось готовий укладати договір, незважаючи на вимогу закону. Більше того, існує думка, що можна навіть домовитися з нотаріусом, оформляють таку угоду.

Може це і має місце. Але, в будь-якому випадку правові наслідки настають незалежно від того, хто і про що домовився.
Як випливає зі змісту ст. 638 ЦКУ і практики договір, в якому відсутні істотні умови, є неукладеним.

Більш того, при подальшій роботі з реєстрації права власності на земельну ділянку, особі, яка начебто стала новим власником, буде відмовлено в реєстрації.

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!